Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Prezenty religijne dla dziewczynki lub chłopca z okazji chrztu | Wszystko co potrzebne do chrztu

postheadericon Prezenty dla dziecka i pamiątki z okazji chrztu

Zgodnie z tradycją wszyscy zaproszeni na chrzest przynoszą maleństwu różnego rodzaju prezenty i pamiątki. Jednakże prezent z okazji chrztu świętego nierzadko jest problemem, a wszystko dlatego, że chcemy dziecku podarować coś szczególnego i wyjątkowego.

Najczęściej kupowanymi prezentami są złote łańcuszki, a także Biblia – te podarunki zazwyczaj wręczają dziadkowie lub też rodzice chrzestni. Jednakże bywa, że dziecko otrzymuje takie nietypowe upominki jak srebrny smoczek, srebrną grzechotkę itp. takie prezenty są trwałe i mogą towarzyszyć dzieciom przez całe ich życie. Przedmioty te mogą mieć wygrawerowaną datę przyjęcia sakramentu chrztu świętego.

Prezentem wręczanym z okazji chrztu jest również biżuteria – złote medaliki z wizerunkiem świętych, kolczyki, a nawet bransoletki z nierzadko wygrawerowanym imieniem i datą chrztu. Kolejne grupa prezentów to te praktyczne. Mowa o matach edukacyjnych, leżaczkach-bujaczkach czy też huśtawkach przystosowanych do dzieci w różnym wieku. Takie zabawki są świetnym upominkiem dla dziecka. Nim jednak taką rzecz kupimy, upewnijmy się, że dziecko jeszcze jej nie posiada. Innym ciekawym i tym samym praktycznym prezentem jest krzesełko do karmienia, które okaże się niezbędne każdej mamie. Zaletą takich prezentów jest to, że każdy przedmiot dostępny jest w różnych cenach, a co za tym idzie każdy znajdzie coś na własną kieszeń.

Kolejną już propozycją na prezent jest album na zdjęcia, do którego rodzice mogą umieszczać zdjęcia z różnych ważnych momentów w życiu dziecka. Upominkiem z okazji chrztu może być także obrazek, który zawiśnie w dziecięcym pokoiku.

Równie często, a ostatnimi czasy nawet częściej niż prezenty, maluchy otrzymują z okazji chrztu pieniądze. Taka decyzja jednak musi zostać podjęta przez każdego indywidualnie, ponieważ wszyscy mają różne zdania na temat wręczaniu jako prezent gotówki właśnie.

Jak wiadomo, w dniu chrztu to dziecko jest najważniejsze i każdy wręcza mu prezenty. Jednakże od pewnego czasu osoby zaproszone na przyjęcie z okazji chrztu dostają specjalnie przygotowane upominki na gości. Wszystko to w ramach podziękowania za obecność.