Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/i-j.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Elegancki strój na chrzest dla chłopca | Wszystko co potrzebne do chrztu

postheadericon Garniturek dla chłopca – spodnie, marynarki lub kamizelki, biała koszulka z kołnierzem

Powszechnie uważa się, że większy wybór i większa dowolność panuje wśród ubranek dla dziewczynek, również jeśli chodzi o ubranka dla dziewczynek, czyli sukieneczki. Jednakże odwiedzając sklepy z ubrankami dla dzieci zdaniea zwykle się ulega zdecydowanej zmianie, gdyż w dzisiejszych czasach również dla chłopca można kupić piękne ubranko, które maleństwo zaprezentuje podczas przyjmowania sakramentu chrztu świętego. Mowa tutaj o garniturkach. Oczywiście należy zachować umiar, ponieważ nie chcemy dziecka przebierać, ale ubierać.

Wiele osób wybierając ubranko dla swojego dziecka kieruje się aktualnymi trendami. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest, aby dziecku było wygodnie, a strój dobrany odpowiednio do pogody – żadnemu rodzicowi z pewnością nie trzeba mówić o przegrzaniu dziecka lub o tym, że może ono zmarznąć. W obu przypadkach najczęściej oznacza to problemy zdrowotne naszej pociechy.

Jeśli chrzcimy kilkumiesięcznego chłopca, wówczas wybór jest nieco większy, bowiem do dyspozycji mamy piękne i modne garniturki składające się z spodni, marynarki lub kamizelki, białej koszulki, czapeczki, muszki oraz oczywiście bucików.

Warto tutaj dodać, że niemowlęta najczęściej ubierane są w tzw. stroje marynarskie, czyli granatowe spodenki, biała koszula i marynarka, do tego czapeczka z lamówką. Oczywiście zimą ten strój musi być znacznie cieplejszy – wówczas wybrać można np. atłasowy kombinezon w białym kolorze.

Jednak jak już niejednokrotnie było wspominane, sklepy z artykułami do chrztu oferują cały szereg komplecików do chrztu przygotowanych na każdą porę roku. Każdy zatem znajdzie strój, który będzie odpowiedni dla jego dziecka. Nasza pociecha będzie w nim wyglądała ładnie i skromnie. Pamiętajmy, aby nie przesadzić. Ubranko na chrzest powinno być dla maleństwa wygodne. Należy wybierać te stroje, które wykonane są np. z delikatnej bawełny.

Strój dla chłopca niekoniecznie musi być biały. Może to być na przykład kolor beżowy czy też ecru. Pomysłów na ubranie dla chłopca wbrew pozorom jest bardzo dużo.